Колись маленька українка, а тепер шановна в tech-колах американка. Історія з життя українки Анни Рувінської

Четвер, 03 жовтня 2019 08:32 Автор  Оксана Козак
Оцініть матеріал!
(0 голосів)
Аня Рувінська Аня Рувінська liga.net

У свої 34 Аня Рувінська з Києва встигла попрацювати на NASA, фінансових і tech-гігантів. Як їй вдалося?

Про історію життя Анни Рувінської йдеться у матеріалі Liga.net.

Для України такі емігрантські історії звичні. Виїхати в дитинстві з батьками, які шукають кращого життя на Заході. Позбутися від пострадянських страхів. Записати в свою скарбничку дослідження раку мозку, соціальні проекти в Африці, ступінь MBA. Відзначитися на топ-посадах в таких ТехноГігантах, як Microsoft і Spotify. І не втратити здатність різко змінювати своє життя, якщо до цього є внутрішній порив.

З такою співбесідницею журналіста Liga.Tech звела львівська IT Arena. З 27 до 29 вересня у Львові шостий рік поспіль проходила IT Arena 2019, найбільша технічна конференція у Східній Європі.

Аня Рувінська - колись маленька українка, а тепер шановна в tech-колах американка.

Її темою на цій конференції були півоти - коли проект різко змінює курс руху, щоб спробувати новий напрямок розвитку і побачити нові ніші. Виявилося, півоти стали для Ані червоною лінією не тільки роботи, але і життя, зазначає автор статті Євгеній Шишацький.

"Hi, everyone!  Привіт! "- вітала слухачів своєї доповіді Аня.  Вона розмовляє чудовою англійською, російську ще пам'ятає, а українську знає погано.  Переїзд з України в США називає першим і головним півотом.

Аня Рувінська народилася в Києві, в ранньому дитинстві застала СРСР, а в на початку 90-х - всі "принади" тодішньої української економіки.

"Я пам'ятаю, як мій батько приносив додому щось близько мільйона доларів - ну, рублів - з якоїсь випадкової роботи, а цього ледь вистачало на купівлю хліба", - згадувала вона в одному інтерв'ю.

Батько дівчинки - український єврей - зміг взяти участь в програмі єврейських біженців. Так що в 1994 році родина виїхала в США і влаштувалася в Нью-Йорку.

У підлітковому віці Аня цікавилася біомедичною інженерією і навіть думала зробити це справою життя. У 20 років дівчина вже працювала науковим співробітником однієї з лабораторій NASA в рамках спеціальної стипендії - вивчала, як радіація впливає на рак. Але шлях дослідника виявився коротким. Аня потрапила в "Школу розвитку бізнесу для молоді". Після чого - на стажування в ролі бізнес-аналітика в JP Morgan Chase. Це був перший різкий професійний поворот.

На цьому дівчина не зупинилася. Через кілька років вона перейшла в Nonprofit Finance Fund - консультувала з фінансів американські некомерційні організації. А в 2008 році раптом поїхала на рік до Намібії по стипендіальній програмі. Там була директором фонду важко вимовного імені Lazarus Shinyemba Inpangelwa і вела молодіжну програму по бізнес-лідерству.

Після повернення до США Аня Рувінська повернулася в аспірантуру, де отримала ступінь MBA, щоб знову потрапити в бізнес. Але вже в 2012-му влаштувалася в урядову організацію AmeriCorps. Її завданням було керувати командою з 12 чоловік, яка реалізовувала проекти, пов'язані з усуненням лих в США - наприклад, розливів нафти в океані.

У 2013 році дівчина прийшла в Microsoft.

"Мені пощастило потрапити в одну з кращих програм MBA в США і світі - в університеті Wharton, Пенсільванія, - згадує Аня. - В університету хороші відносини з великими корпораціями, які наймають людей прямо з навчання ".

За її словами, вона не цілилася працювати саме в IT. Хотілося попрацювати у великій корпорації, але на такій позиції, де можна було б робити речі, які надають соціальний вплив. Все це зійшлося воєдино в освітній команді Microsoft. Підрозділ Ані займався студентським напрямком. Наприклад, впроваджував по всьому світу tech-інструменти для освіти або розробив комплексну студентську стратегію для базової і вищої освіти.

В рамках ТехноГігант Рувінська теж не втрималася і "півотнулася". "Мені стало цікаво, як будуються продукти компанії, як вони розвиваються, упаковуються і доставляються клієнтам", - говорить вона.

Так дівчина стала частиною команди Minecraft - культової шведської відеоігри про блокових піксельних чоловічків, яку Microsoft купила в 2014 році за $2,5 млрд. Аня як продуктовий менеджер вела мобільну і PC-версію гри, відповідала за залучення та продаж. З її участю в грі з'явився свій маркетплейс - це був один з ризикованих, але вдалих півотів.

Microsoft вдалося утримати Аню на цілих чотири роки. Але навіть такий суперпроект не зміг перебити внутрішній порив до руху і зміни обстановки. Восени 2017-го вона подала резюме в Spotify і перебралася з Сієтла в Нью-Йорк - головну західну штаб-квартиру шведської компанії.

"Це кумедно, адже і Minecraft, і Spotify - зі Швеції. Але я весь час перебувала в США, просто часто літала в Стокгольм ", - говорить дівчина.

На питання журналіста, чи спеціально Аня цілилася в шведські компанії, відповідає - ні. "Мені просто подобається пробувати різні речі і мати нові виклики. Мені було добре в Minecraft, і піти звідти було дуже важким рішенням. Але хотілося попрацювати над чимось новим, змінити обстановку, переїхати в інше місто ", - пояснює Аня Рувінська.

Але з Нью-Йорком, каже, просто так збіглося. Тому що до вибору позиції в Spotify вона проходила інтерв'ю на посаду в Люксембурзі, Таїланді і навіть в Уганді і в цілому була готова поїхати і туди.

До речі, в обох технокомпаніях Аня зустрічала чимало українців і взагалі людей зі Східної Європи. "У Сієтлі досить гарне співтовариство східних європейців, і багато хто з них працює в Boeing або Microsoft", - сміється вона.

А одного разу її розшукав колега-українець з головного офісу Spotify в Стокгольмі. Вже на другий день роботи він вирішив знайти земляків і об'єднав їх в Slack-чаті. За словами Ані, там було близько 50 чоловік.