Аскольд Лозинський до молоді: «Ви маєте перевернути світ і я не перебільшую! У вас є для цього всі можливості»

П'ятниця, 18 жовтня 2019 10:24 Автор  Орест
Оцініть матеріал!
(0 голосів)

У четвер, 10 жовтня 2019 року, з ініціативи Міжнародного інституту освіти, культури та зв’язків з діаспорою (МІОК) у Львівській політехніці гостював доктор Аскольд Лозинський, відомий громадський діяч української діаспори США, адвокат, Президент Світового Конґресу Українців (СКУ) у 1998–2008 рр.

Три зустрічі за один день ― такий насичений був графік американця українського походження, відомого громадського діяча, адвоката, президента Світового Конґресу Українців (1998-2008 років) Аскольда Лозинського у Львівській політехніці. Про це повідомляє Наталія Павлишин на сторінках сайту Львівської політехніки.

8292767711

Директорка Міжнародного інститут освіти, культури і зв’язків з діаспорою Ірина Ключковська багато років виношувала ідею познайомити пана Лозинського з політехніками.

82927767711Зустріч «СКУ ― Україна ― ООН» мала декілька складових. Найперше Аскольд Лозинський зустрівся з ректором Львівської політехніки професором Юрієм Бобало. Впродовж години разом із директоркою МІОК Іриною Ключковською та її обома заступниками ― Оксаною П’ятковською й Андрієм Яцівим обговорювали значимість діяльності, яку провадить Політехніка для української діаспори.

Одразу після цього Аскольд Лозинський мав зустріч зі майбутніми правниками з Інституту права та психології, спеціальності та міжнародниками з Інституту гуманітарних і соціальних наук.

Ви маєте перевернути світ і я не перебільшую! У вас є для цього всі можливості: знання, доступ і практика. Найважливіше, щоб ви не забували свого завдання перед своєю нацією, державою і цілим світом, ― звернувся до молоді Аскольд Лозинський.

Гість розповідав багато історій зі своєї адвокатської практики, а також про роботу задля розвитку Світового Конґресу Українців й української діаспори загалом.

Хотів би, щоб ви розуміли деякі глобальні напрями. Безумовно, міжнародні структури ― дуже важливі. Візьмімо, до прикладу, структуру ООН: це з одного боку вершина прикладу, чим повинен бути світ, але водночас і приклад, як досі цей світ не зараджує собі з проблемами, які існують. Організація об’єднаних націй покликана залагоджувати конфлікти і це прописано у статуті. Та ми всі бачимо, що в цілому світі вибухають війни. Зрештою, знаємо, що сьогодні немає чужої війни. До прикладу, війна на Україні має ефект на увесь світ. Тому так важливо пам’ятати про основні фактори, які впливають на суспільство. Передовсім — це влада. Незаперечним чинником впливу є й бізнес. Та найважливішим є громадянське суспільство. Воно, на жаль, ще не достатньо розвинене ще в Україні. Адже в зрілому суспільстві кожен громадянин повинен бути учасником державотворчих процесів, ― зазначив поважний гість.

829297767711З-поміж іншого Аскольд Лозинський порадив студентам завжди бути допитливими. І те, що чують від викладачів на парах не мають сприймати, як абсолют, а це повинне спонукати до пошуку.

― Ще одне, на чому хочу особливо наголосити: у розбудові демократичного суспільства мусить бути верховенство закону. Так, закон може бути й несправедливий. Нам потрібне верховенство справедливого законодавства. Тому кожен із вас має постійно бути на сторожі і коли бачите несправедливість — ваш обов’язок реагувати на це. Для вас повинно існувати не так верховенство закону, як верховенство справедливості,― наголосив на завершення свого виступу пан Лозинський.

Після цього було чимало запитань від студентів. Їх цікавило все: як успішно зреалізуватися в обраних спеціальностях, які особливості адвокатської практики в Америці, а також аналіз політичних процесів в Україні з точки зору законодавства.

Зустріч із львівською інтелігенцією, громадськими активістами та політехніками, яка теж відбулася в той день, мала дещо інший характер. Тут більше уваги приділили діяльності СКУ, а також питанням відстоювання державної незалежності та забезпеченні прав українців на світовій арені.

Аскольд Лозинський ― це людина, яка тримає руку на пульсі української справи. Авторитет України сприймається через авторитет таких людей, як Аскольд Лозинський ― професійних та активних, ― наголосила Ірина Ключковська.

Привітати поважного гостя прийшли представник МЗС України у Західному реґіоні В’ячеслав Войнаровський та голова Департаменту міжнародної технічної допомоги та міжнародного співробітництва ЛОДА Роман Шепеляк.

Кожен третій українець зараз живе поза Україною. Нас єднає українські мова і дух. Я не менший українець, ніж ви. Українська родина не закінчується кордонами Української держави. Тому було б добре надати громадянство представникам діаспори, але винятково з держав-партнерів України, передусім з країн ЄС та зі США, ― підкреслив Аскольд Лозинський.

Автор тексту та світлини: Наталія Павлишин

Джерело: Львівська політехніка