Інтерв'ю з відомим українським поетом, прозаїком, політичним в'язнем радянських таборів Ігорем Калинцем

П'ятниця, 01 листопада 2019 10:31 Автор  Михайло Українець
Оцініть матеріал!
(0 голосів)

У випуску проєкту Назара Данчишина "Мистецькі прогулянки з МІОКом" інтерв'ю з Ігорем Калинцем, поетом, політв'язнем, лавреатом Шевченківської премії.

"Мистецькі прогулянки з МІОКом" - новий проєкт про модерну українську культуру. Щодватижні дивіться інтерв'ю з новою знаковою постаттю.

У першому випуску Назар Данчишин говорить з Ігорем Калинцем, поетом, політв'язнем, лавреатом Шевченківської премії, співробітником МІОКу, про Шістдесятництво, політично вмотивовані арешти 1965 та 1972 років, "поетичних учителів", власне творче становлення та мистецькі вподобання. З відео Ви зокрема довідаєтеся, як і коли Ігор Калинець став "завербованим у літературу".

Проєкт виконує й навчально-освітню функцію - до відео розроблено вправи для вивчення української мови як іноземної, які стануть частиною нового навчального посібника "Ключ до України: міста і люди" (для студентів рівня В2).

Гарного перегляду!

Про політично вмотивовані арешти 1972 року.

 

 

Про значення постаті поета Богдана Ігоря Антонича в житті та творчости Ігоря Калинця.

 

 

Про вплив поезії Єжи (Юрія) Гарасимовича.

 

 

Про нонконформізм поезій Ігоря Калинця в контексті дебютної збірки "Вогонь Купала".

 

 

Про самвидав і закордонні видання поезій Ігоря Калинця; роль української діаспори в поширенні творів Ігоря Калинця; "справу Добоша"; "малу зону" (коцтабір) як місце більшої творчої свободи, ніж "велика зона" (на волі); верлібри.

 

 

Про християнство та язичництво у поезіях Ігоря Калинця; поетичну "конкуренцію" з дружиною Іриною Калинець; Тараса Шевченка. Також Ігор Калинець дає настанови початківцям та читає свій триптих "Пилярі".