«Маємо об’єднати зусилля, щоб Росія вивела своє військо з української території та несла повну відповідальність за відбудову розбитої війною України» – Стефан Романів

Понеділок, 09 грудня 2019 13:59 Автор  Олег Максименко
Оцініть матеріал!
(1 Голосувати)

Росія повинна нести повну відповідальність за відбудову розбитої війною України і виплатити відшкодування постраждалим і загиблим.

Про це в інтерв’ю "Радіо Свобода" повідомив перший віцепрезидент Світового конгресу українців Стефан Романів.

"Росія – це держава-агресор, якщо ми говоримо про відновлення миру в Україні, то Російська Федерація має вивести своє військо з української території, і це головне. Також Росія повинна нести повну відповідальність за відбудову розбитої війною України, та виплату репарацій всім постраждалим від війни в Україні, а також – родинам загиблих у малайзійському літаку рейсу MH17", - зазначив Романів.

Стефан Романів зазначив, що українська діаспора закликає лідерів Німеччини, Франції, союзників України посилити міжнародні санкції проти Росії, допоки Москва не деокупує суверенну українську територію Криму та частини Донецької та Луганської областей.

"У своїх країнах проживання ми також спілкуємося із публічними особами, із ЗМІ, пояснюючи їм, що це Росія розпочала війну в Україні, і на сьогодні результат цієї війни – більш як 13 тисяч вбитих та понад 30 тисяч поранених українців, а понад півтора мільйона людей були змушені виїхати з «малої батьківщини». Цю інформацію ми оприлюднили у заяві СКУ напередодні зустрічі Нормандської четвірки", - додав Романів.

Разом з тим, перший віцепрезидент СКУ підкреслив, що: "ми маємо об’єднати зусилля – президент України, українське суспільство, діаспора – і дати чіткі меседжі світовій спільноті, що Україна потерпає від російської агресії".

Із перших днів військової агресії Росії проти України Світовий конгрес українців (СКУ) надає підтримку Україні та її народові, серед іншого, під час різноманітних міжнародних безпекових форумів та у рамках співпраці української діаспори з владою країни проживання.

"Українці світу – Світовий конгрес українців – ми не можемо лишатися осторонь, коли вирішується майбутнє України. Світовий конгрес українців – це впливовий голос діаспори, ми проводимо послідовну кампанію підтримки України". "