"Діти мають повне право виростати українцями, хоч не живуть в Україні", - Микола Франкевич

Понеділок, 16 грудня 2019 08:01 Автор  Оксана Козак
Оцініть матеріал!
(2 голосів)

Колись діти, ставши дорослими, запитають у батька чи мами, хто я такий чи така? Чому ви не подбали про те, щоби я вмів, вміла читати, писати говорити мовою, якою ви говорите і мої дідо, баба? Будуть чутися скривдженими назавжди. Діти мають повне право виростати українцями, хоч не живуть в Україні.

Своїми думками, про виховання дітей в українських сім'ях за кордоном, поділився відомий діяч української діаспори в Німеччині, народжений у Баварії - Микола Франкевич.

1490909 1412806262299107 1044583396 o"Дорогі молоді українські батьки поза Україною.
Мене німці у вісімдесятих роках минулого століття питали, чому ти до дітей говориш українською, та ж вони не зможуть інтегруватися у німецьке суспільство. Сьогодні погляд науковців на тему двомовного виховання дітей інакший. Противно, для дитини нема нічого кращого, як виростати двомовно: у мові батьків-українців і в німецькій мові, яку дитина автоматично отримує в школі і в навколишнього німецького середовища. Паралельний зріст одної і другої мови навіть допомагає дитині у школі, бо творить їй додатковий духовний капітал.Крім того такий зріст може бути запорукою, що дитина у спілкуванні з своїми не перейде на чужу мову. Двомовність не є перешкодою успішно закінчити школу й університет. Одночасно дитині потрібні добрі приклади з нашої історії, культури, традицій, які їй покажуть, що українське не гірше за німецьке, а інше і дещо навіть краще. Не буде створено комплексу меншевартости. Бо в німецькій школі німці мають багато прикладів, які творять повагу і пошану до свого, німецького. А життя не терпить порожнечі. Брак знання свого наповниться німецьким змістом. Асиміляція дуже жорстока. Вже деякі мої ровесники вповні перейшли на німецьку мову, відійшли у німецьке середовище, зникли як українці.
Чому про це пишу. Колись діти, ставши дорослими, запитають у батька чи мами, хто я такий чи така? Чому ви не подбали про те, щоби я вмів, вміла читати, писати говорити мовою, якою ви говорите і мої дідо, баба? Будуть чутися скривдженими назавжди. Діти мають повне право виростати українцями, хоч не живуть в Україні
", - Микола Франкевич.