У Світовому конґресі українців розповіли про спроби Росії посіяти розбрат серед української діаспори

Субота, 21 грудня 2019 18:37 Автор  Михайло Українець
Оцініть матеріал!
(0 голосів)

У Світовому конґресі українців (СКУ) розповіли про постійно відчутні зовнішні спроби посіяти розбрат усередині громад.

Про це в інтерв’ю Укрінформу розказав президент СКУ Павло Ґрод.

"Політична стратегія "рускій мір" є великою загрозою, яка намагається асимілювати наші громади. Нам кажуть: ми ж усі – слов’яни, давайте бути разом, навіщо нам цей розділ?", - сказав Ґрод.

За його словами, в багатьох країнах також відбувається процес, "коли виходять активісти, які називають себе найбільшими патріотами, а всіх інших звинувачують у продажності".

"Такі "акції" відбуваються досить часто, і нам важко зрозуміти, чи ці люди - кимось найняті провокатори, чи просто егоїсти. Це явище може бути російською стратегією, що полягає у проникненні й роздмухуванні внутрішніх суперечок", - розповів президент СКУ.

Разом зтим, президент СКУ Павло Ґрод розповів про українську громаду в Росії.

Як зазначив Павло Ґрод, до СКУ входять п’ять складових організацій у Росії: "Дві з них – у погодженні з нами вирішили тимчасово припинити членство в СКУ, остерігаючись загрози заборони. Три інші ухвалили інше рішення, оскільки вважають, що як схилять голову – то отримають по ній. Натомість, вони навпаки подали до російського суду позов зі скаргою на рішення стосовно включення СКУ до переліку “небажаних” у Росії організацій. Власне, у нашого віцепрезидента, який і подав цей позов, проводили обшуки. Він розумів ризик, але все одно був готовий взяти на себе відповідальність".

Джерело: Укрінформ