Ольга Людвігівна Дела-Вос-Кардовська

П'ятниця, 14 вересня 2018 11:21 Автор  Halyna Myroslava
Оцініть матеріал!
(1 Голосувати)

Ольга Людвігівна ДЕЛА-ВОС-КАРДОВСЬКА (14 вересня 1875, Чернігів — 1952, Ленінград) — художниця, графік. Малювала портрети, пейзажі, жанрові картини.

Родина Дела-Вос походить з Італії. Дід майбутньої художниці (Карл Дела-Вос) перебрався жити в місто Одеса на початку 19 ст. Але батьки художниці мешкали в місті Чернігів, де вона і народилася. Навчалася живопису в Харкові в студії художника Шрейдера, що прибув у Харків з Парижу. Ольга швидко звернула на себе увагу своїми здібностями. По закінченню студії Шрейдер дав Ользі рекомендації для вступу у Петербурзьку академію мистецтв. З 25 жінок після іспитів до Академії прийняли тільки Ольгу. Її перші вчителі там — Творожников, Лєбєдєв, Савинський. Але Ілля Рєпін невдовзі забрав Ольгу у свій клас.

Її дебют як художниці пов'язують з виставкою Товариства заохочення мистецтв у 1897 р., куди Ольга віддала ескізи до власної картини "Жанна д'Арк ". У 1900 р. вона закінчила Академію. Того ж року з нею узяв шлюб художник Дмитро Кардовський Миколайович. У 1900 р. молоде подружжя їде за кордон, де перебували 2 роки. Вони продовжили вивчення мистецтва та вдосконалення майстерності у місті Мюнхен. У 1902 р. вони були вже в Петербурзі.

Приблизно з цього року художниця бере участь у пересувних виставках, що відвідали провінційні міста Російської імперії, серед них — Вологда, Архангельськ , Харків. Картини художниці брали до виставок і за кордоном в містах Відень, Мюнхен, Рим, Париж. У 1908 −1917 рр. вона керувала власною школою-студією малювання та живопису в Царському Селі. У 1924 р. її обрали професором Академії мистецтв. У 1938 р. комітет у справах мистецтв дав дозвіл на ювілейні урочистості родини Кардовських. В Москві відбулася їх ювілейна виставка.

Прокоментувати:

Переконайтесь що ви заповнили усі поля, відмічені зірочкою (*). HTML код не допускається